[av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/07/Windows-101-710×434.jpg’ attachment=’338′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=’custom’ color=’#303030′]

یک روز مانده تا عرضه‌ی رسمی ویندوز 10، مایکروسافت تمامی تلاش خود را بکار گرفته تا توجه کاربران مختلف را در سراسر جهان معطوف سوگلی جدید خود کند و سطح هیجان را به اوج خود رسانده است. اکنون این شرکت ویدیوی دیگری را برای معرفی قابلیت‌های ویندوز 10 منتشر کرده که در آن به ویژگی‌های جالب این سیستم‌عامل اشاره می‌کند. در ادامه با ما باشید و ویدیوی مذکور را ملاحظه کنید.

در این ویدیو، Mohammed Samji یکی از اعضای فعال در تیم توسعه‌ی ویندوز، به ذکر ویژگی‌های مختلف این سیستم‌عامل می‌پردازد. وی بر روی استارت منوی جدید اما آشنای ویندوز 10 تاکید دارد که ترکیبی از نکات برجسته و برتری‌های ویندوز7 و 8 است و حال و هوای تازه‌ای به این ویندوز بخشیده است تاکید می‌کند.

رابط کاربری و شکل گزینه‌ها نیز در این ویندوز بهبود چشمگیری پیدا کرده است. بهینه‌سازی‌های گسترده و چشمگیر در زمینه‌ی کار با کیبرد و ماووس و همچنین استفاده از صفحه‌ی لمسی به صورت همزمان در این نسخه از ویندوز خودنمایی می‌کند و وی نیز در این ویدیو بر روی این قابلیت‌ها تاکید دارد.

تسکبار با بهبودهایی روبرو شده و شکل و شمایل ساعت همیشگی ویندوز کامل جای خود را به ظاهری مدرن و زیبا داده که در کنار ویژگی‌ها و ظاهر بهبود یافته‌ی بخش System tray مانند مکانیزم جدید کنترل میزان صدا و مدیریت شبکه، بیش از هر زمان دیگری تفاوت‌های ویندوز جدید را با نسخه‌های قبل از آن آشکار می‌کند.

علاوه بر اینها در بخش System tray شاهد بخش Action Center کاملا جدید و متحول شده هستیم که مدیریت رویدادها و پیغام‌های مهم را به صورت یکپارچه بر عهده دارد. در کنار تمامی این موارد، سایر تغییرات ریز و درشت دیگری نیز که در ویندوز 10 شاهد آن هستیم، در ویدیو مشهود است و ایشان آنها را معرفی می‌کنند.

در نهایت ویدیو با معرفی سریع تمامی قابلیت‌ها و رویدادهای جدید به پایان می‌رسد و نشان می‌دهد مایکروسافت در تک تک نقاط ویندوز تمامی تلاش خود را برای بهبود هرچه بیشتر آن بکار گرفته است. قابلیت جدید Task View به کاربر اجازه می‌دهد که دورنمایی از آنچه در حال اجراست را مشاهده کند و به صورت همزمان چندین صفحه‌ی دسکتاپ را برای مدیریت راحتتر کارهای خود برگزیند که مسلما انجام کارهای مختلف را بسیار ساده خواهد کرد و از سردرگمی کاربر جلوگیری می‌کند.

ظاهرا تا اینجای کار، پرونده‌ی ویندوز 10 بسته شده و در آینده شاهد تغییرات بیشتری در قالب بروزرسانی‌های ریز و درشت این شرکت برای ویندوز جدید خواهیم بود که بدون شک بازگشت به دوران طلایی PCها و همچنین کسب سهم بیشتری از گجت‌های قابل حمل مانند اسمارت‌فون و تبلت‌ها هدف اصلی مایکروسافت در انبوهی از تغییرات مختلف در ویندوز 10 است.

[/av_textblock] [av_codeblock wrapper_element=” wrapper_element_attributes=”]


[/av_codeblock] [av_textblock size=’16’ font_color=” color=”] منبع : toranji.ir
[/av_textblock] [av_social_share title=’اشتراک این مطلب’ style=” buttons=’custom’ share_facebook=’aviaTBshare_facebook’ share_twitter=’aviaTBshare_twitter’ share_gplus=’aviaTBshare_gplus’]