با نزدیک‌شدن به سال 2023 ، چرخه‌ی جدیدی برای به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۱ آغاز می‌شود. براساس اعلام ویندوز سنترال، امکان دارد سال ۲۰۲۳ شاهد انتشار به‌روزرسانی بزرگی برای جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌عامل دستکاپ مایکروسافت باشیم، زیرا گزارش‌های مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهند غول فناوری مستقر در ردموند درحال‌کار روی بهبودهایی است تا ویندوز 11 روی کامپیوترهای شخصی تاشو بهتر اجرا شود.

به گزارش XDA، بهبودهای آینده‌ی ویندوز ۱۱ برای دستگاه‌های تاشو، اواخر ماه می یا اوایل تابستان ۲۰۲۳ و به‌عنوان بخشی از به‌روزرسانی Moment 3 برای دستگاه‌های تاشو و یا لپ‌تاپ‌های مجهز به دو نمایشگر دردسترس قرار خواهد گرفت. درحال‌حاضر این سیستم‌عامل قابلیت‌هایی مخصوص کامپیوترهای شخصی تاشو مثل نسل دوم ThinkPad X1 Fold لنوو و Zenbook 17 Fold OLED ایسوس ارائه می‌دهد. البته فعلاً تعداد بسیار کمی رایانه‌های شخصی ویندوزی با دو نمایشگر به بازار عرضه شده و ازطرف دیگر تعداد مدل‌های تک‌صفحه‌ای تاشو انگشت‌شمار است.


خرید لایسنس ویندوز 11 اورجینال


گفته می‌شود پیشرفت‌های ویندوز ۱۱ برای دستگاه‌های تاشو خیلی بزرگ نخواهد بود، بنابراین نباید انتظار تغییرات چشم‌گیر را داشته باشیم. البته درحال‌حاضر نمی‌توان با اطمینان دراین‌مورد صحبت کرد و هنوز جزئیات بسیار زیادی وجود دارد که از آن‌ها بی‌اطلاع هستیم. چرخه‌ی توسعه‌ی مایکروسافت اکنون روی به‌روزرسانی Moment 2 متمرکز شده است. این آپدیت در اوایل سال 2023 با قابلیت‌هایی مثل نواروظیفه‌ی بهینه‌شده برای تبلت‌ها و پیشرفت‌های کوچک دیگر ارائه خواهد شد.

بااین‌حال، گزارش‌های کنونی به چند ویژگی دیگر اشاره دارند که احتمال دارد با به‌روزرسانی Moment 3 دردسترس قرار گیرند. ازجمله قابلیت‌های موردانتظار آپدیت مذکور می‌توان به رابط جستجوی جدید ویندوز و برنامه‌های صندوق ورودی اشاره کرد که احتمالاً ظاهری مدرن‌تر دریافت خواهند کرد. یکی از آپدیت‌های مهم دیگری که انتظار داریم در سال آینده ارائه شود، نسخه‌ی وب جدید Outlook است که گفته می‌شود جایگزین برنامه‌ی Mail و Calendar خواهد شد. مایکروسافت احتمالاً می‌خواهد قبل‌از پیش‌فرض کردن Outlook، پشتیبانی از حساب‌های شخص‌ثالث را نیز به این برنامه اضافه کند. شنیده‌ها حاکی از آن است بسیاری از پنجره‌های قدیمی ویندوز مثل USB AutoPlay با به‌روزرسانی 2023، ظاهری مدرن‌تر دریافت خواهند کرد که باعث می‌شود انطباق بیشتری با زبان طراحی ویندوز 11 داشته باشند.

به‌روزرسانی 23H2 ویندوز 11 احتمالاً اواخر سال آینده منتشر خواهد شد اما این آپدیت به‌اندازه‌ی 22H2 اهمیت نخواهد داشت زیرا مایکروسافت ویژگی‌های بیشتری را با به‌روزرسانی‌های Moment به سیستم‌عامل دسکتاپ خود اضافه خواهد کرد. درواقع گفته می‌شود این آپدیت به‌احتمال زیاد فقط چرخه‌ی عمر پشتیبانی ویندوز 11 را به‌روزرسانی خواهد کرد و بنابراین کاربران پس‌از نصب آن تا دوسال بعد همچنان از پشتیبانی شرکت مذکور برخوردار خواهند بود. این امکان وجود دارد که نسخه‌ی ‌23H2 با آپدیت بالقوه‌ی Moment 4 هماهنگ باشد، اگرچه هنوز نشانه‌ای برای تأیید این مورد وجود ندارد.

منبع : زومیت