[av_textblock size=” font_color=” color=”]

ویندوز 10 مایکروسافت از سال آینده تبدیل به یک بروزرسانی خودکار می‌شود

[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/10/4b49a25c056894340d731baec1686732_XL.jpg’ attachment=’927′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=” color=” admin_preview_bg=”] بعد از طی دوره‌ی موفقیت‌آمیز سه ماهه از زمان معرفی ویندوز ۱۰ که تا کنون روی بیش از ۱۱۰ میلیون دستگاه نصب شده، ردموندی‌ها تصمیم گرفته‌اند روش‌های جدیدی را برای انتقال این سیستم عامل به کاربران اتخاذ کنند. با زومیت همراه باشید.

گفته می‌شود در مرحله‌ی اول اجرای بروزرسانی جدید ویندوز ۱۰، این سیستم عامل به صورت یک بروزرسانی اختیاری (Optional Update) در بخش Windows Update ارائه خواهد شد تا کاربران ویندوز ۷ یا ۸ بتوانند به سادگی با جستجو در بین بروزرسانی‌های موجود این سیستم عامل، نسخه‌ی مناسب ویندوز ۱۰ را دانلود کرده و سپس نصب کنند.

اما مهمترین تغییر از اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی آغاز خواهد شد که مایکروسافت قصد دارد عرضه‌ی ویندوز ۱۰ را از حالت بروزرسانی اختیاری به یک بروزرسانی پیشنهادی (Recommended Update) تغییر دهد تا ویندوز ۱۰ روی هر سیستم کامپیوتری که بروزرسانی‌های خودکار را فعال کرده به صورت اتوماتیک دانلود و نصب شود.
[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/10/2015-10-29-image-2.jpg’ attachment=’928′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=” color=”]

البته بسته‌ی نصب‌کننده ویندوز ۱۰ به صورت کاملا خودکار روی سیستم شما نصب نمی‌شود و ردموندی‌ها این اجازه را در اختیار کاربران قرار خواهند داد که امکان نصب شدن یا نشدن این سیستم عامل را انتخاب کنند. با این وجود اگر دریافت بروزرسانی‌های توصیه‌شده یا پیشنهادی فعال باشد، ویندوز ۱۰ به صورت خودکار دانلود می‌شود که می‌تواند از حجم مصرفی اینترنت شما بکاهد و با توجه به محدودشدن پهنای باند آزاردهنده باشد.

همچنین مایکروسافت در حال بروزرسانی Media Creation Toll است تا بتواند به کمک عرضه‌ی دی‌وی‌دی یا یو‌اس‌بی فلش حاوی فایل ISO ویندوز ۱۰، امکان بروزرسانی هر دو نسخه‌ی ۳۲ و ۶۴ بیتی این سیستم عامل در نسخه‌های هوم و پرو را فراهم کند.

البته ردموندی‌ها برای آن دست از کاربرانی که از نسخه‌های غیرقانونی ویندوز استفاده می‌کنند نیز برنامه دارد امکان بروزرسانی رایگان را برای مدت مشخصی در نظر گرفته تا بتوانند کاربران بیشتری را مجاب به خرید ویندوز ۱۰ کنند. بعد از اینکه کاربران نسخه‌های غیرقانونی ویندوز ۱۰، این سیستم عامل را نصب کردند، آنگاه گزینه‌ای در منوی فعال‌سازی ویندوز به آنها نشان داده می‌شود که با کلیک روی آن به سادگی به فروشگاه ویندوز هدایت شده و می‌توانند با یک کلیک خرید این سیستم عامل را انجام دهند. این گزینه برای اولین بار در آمریکا فعال خواهد شد و سپس در اختیار دیگر کاربران دنیا قرار می‌گیرد.

منبع : zoomit.ir

[/av_textblock] [av_social_share title=’اشتراک این مطلب’ style=” buttons=” share_facebook=” share_twitter=” share_pinterest=” share_gplus=” share_reddit=” share_linkedin=” share_tumblr=” share_vk=” share_mail=”][/av_social_share]