با انتشار نسخه‌ی پیش‌نمایش برنامه‌ی ویندوز 365 برای ویندوز 11 و ویندوز 10 ، اکنون پورتال اختصاصی این سرویس برای کاربران سیستم‌عامل دسکتاپ مایکروسافت دردسترس است.

مایکروسافت در رویداد روز گذشته‌ی خود، به‌روزرسانی‌هایی برای Windows 365 Cloud PC ارائه کرد. این سرویس که سال گذشته راه‌اندازی شد، به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که یک ماشین مجازی با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ را در فضای ابری دراختیار کارمندان قرار دهند. تابه‌حال، این ویژگی بیشتر ازطریق مرورگر وب یا برنامه‌های کاربردی مخصوص دسکتاپ راه‌دور دردسترس بود، اما حالا در پیش‌نمایش برنامه‌ی جدید اختصاصی ویندوز ۳۶۵ ارائه شده است.

برنامه‌ی جدید مایکروسافت ۳۶۵ در فروشگاه مایکروسافت ارائه شده است و به کارمندان سازمانی اجازه می‌دهد به‌طور مستقیم از نواروظیفه یا منوی استارت به این سرویس دسترسی داشته باشند. این برنامه، پورتالی را در صفحه‌ی اصلی ویندوز ۳۶۵ راه‌اندازی می‌کند که در آنجا می‌توان رایانه‌های شخصی ابری را مشاهده کرد و به‌طور مستقیم به آن‌ها متصل شد.

مایکروسافت همچنین از Windows 365 Government رونمایی کرده است. به‌نوشته‌ی WindowsCentral، این سرویس درواقع نسخه‌ی ویژه‌ای از ویندوز ۳۶۵ برای مشتریان Community Cloud و Government Community در ایالات متحده است. علاوه‌براین، ویندوز ۳۶۵ به‌زودی قابلیت ارائه‌ی رایانه‌های شخصی ابری را به کارمندانی که به‌طور شیفتی یا پاره‌وقت و فقط در ساعت معینی از روز به یک کامپیوتر ابری نیاز دارند، فراهم خواهد کرد.

منبع : زومیت