[av_textblock size=” font_color=” color=” av_uid=’av-emml89′]

بیلد 15002 ویندوز 10 برای کاربران اینسایدر با انبوهی از امکانات کاربردی و مهم منتشر شد

[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2017/01/win10.jpg’ attachment=’1964′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ av_uid=’av-cn7fi1′][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-bam13t’ custom_class=” admin_preview_bg=”]

مایکروسافت روز گذشته بیلد شماره 15002 نسخه پیش نمایش اینسایدر ها برای ویندوز 10 را با انبوهی از امکانات کاربردی و ویژگی های جدید در برنامه های داخلی، مرورگر اج، تنظیمات بصری و … منتشر کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این ویژگی ها بپردازیم.

اولین بهبود ها برای مرورگر اج و اضافه شدن قابلیت های جدید به آن است. در این نرم افزار کاربر می‌تواند قبل از باز کردن یک تب پیش نمایشی را با قرار دادن موس روی آن ببیند و علاوه بر آن سازماندهی تب ها به نحو آسان تری بهینه شده و توانایی اضافه کردن میانبرها از یک صفحه وب به تسک بار، اضافه شدن حالت پخش دستی با فرمان کلیک محتوای فلش وبسایت ها، افزایش کارآیی کلی و همچنین اضافه شدن API مخصوصی برای درخواست پرداخت های الکترونیک از جمله قابلیت هایی است که به این نسخه اضافه شده است.

[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2017/01/edge15002.jpg’ attachment=’1962′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ av_uid=’av-96d9dl’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=” color=” av_uid=’av-7efqft’]

دیگر گروه بروزرسانی ها مربوط به منوی استارت و پوسته ی ویندوز است. در این نسخه منوی استارت می‌تواند قابلیت پشتیبانی برنامه ها از پوشه بندی در داخل خود را حدس بزند. یک برگه مخصوص به اشتراک گذاری نیز در این منو قرار گرفته که می‌تواند به صورت مستقیم با نرم افزارهای مورد استفاده کاربر تعامل برقرار کند. در این بیلد کاربر می‌تواند با فشردن همزمان کلید های Win+Shift+S از محلی از نمایشگر که مورد نظرش است عکس بگیرد و آن را در کلیپ بورد در اختیار داشته باشد.

[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2017/01/start15002.jpg’ attachment=’1963′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ av_uid=’av-5heiuh’][/av_image] [av_textblock size=” font_color=” color=” av_uid=’av-3qfah5′]

اضافه شدن قابلیت high-DPI برای همه نرم افزارها، انیمیشن روان تر برای تغییر اندازه پنجره ها و عدم تغییر اندازه آیکون های موجود در دسکتاپ با تغییر نمایشگر خروجی بین مانیتور و پروژکتور، دسترسی راحت تر به VPN، پشتیبانی از تقویم قمری در تسک بارو همچنین بهبودهایی در مورد نوتیفیکیشن ها نیز از جمله دیگر ویژگی های اضافه شده به این بیلد هستند.

البته قابلیت هایی مانند بهبود در نرم افزار Windows Ink، رابط کاربری کورتانا، قابلیت های Accessibility، نرم افزار Windows Defender، تنظیمات کلی ویندوز، لمس و تاچ پد و بسیاری از مواردی که بهتر است همه آنها را در این لینک بخوانید نیز به این نسخه اضافه شده اند.
در آخر قابلیت تغییر رنگ صفحه آبی رنگ خطای مرگ یا همان BSoD به صفحه سبز رنگ یا GSoD برای بیلد های اینسایدر جهت تمایز آن با نسخه های پایدار نیز در این نسخه به صورت رسمی اضافه خواهد شد. البته اگر شما از کاربران اینسایدر هستید مسلماً می‌توانید این قابلیت ها را روی سیستم خود ببیند و زودتر از بقیه از آنها برخوردار شوید.

منبع:shahrsakhtafzar

[/av_textblock] [av_social_share title=’اشتراک این مطلب’ style=” buttons=” share_facebook=” share_twitter=” share_pinterest=” share_gplus=” share_reddit=” share_linkedin=” share_tumblr=” share_vk=” share_mail=” av_uid=’av-2fb1nt’]