برنامه OneNote با تمرکز بر برخی از ویژگی‌های لمسی ویندوز همراه با تغییرات ظاهری جدید به‌روزرسانی می‌شود.

طبق تازه‌ترین اخبار، مایکروسافت آزمایش بازطراحی OneNote خود را آغاز کرده است. این غول نرم‌افزاری سال گذشته اولین به‌روزرسانی بصری را منتشر و فاش کرد که برنامه‌های OneNote و OneNote ویندوز 10 را در برنامه‌ای یکپارچه می‌کند. آزمایش‌کنندگان بتا حالا می‌توانند به برخی از تغییرات طراحی جدید OneNote به‌عنوان بخشی از نسخه قدیمی دسکتاپ OneNote دسترسی داشته باشند.

تغییرات طراحی به OneNote این امکان را می‌دهد که با سایر بخش‌های ویندوز 11 ازنظر زیبایی‌شناسی سازگاری بیشتری داشته باشد. پنجره‌های پیمایش و حالت تمام‌صفحه در حال به‌روزرسانی هستند و فهرست صفحه و برگه‌های بخش و کشویی نوت‌بوک همگی متفاوت به‌نظر می‌رسند. مایکروسافت از افکت Mica خود که در تم ویندوز 11 و تصویر زمینه دسکتاپ استفاده می‌شود، برای پنجره‌ی برنامه‌ی OneNote بهره می‌برد.

همه‌ی این تغییرات ظاهر مدرن‌تری با گوشه‌های گرد و انیمیشن‌های به‌روز برای OneNote ایجاد می‌کند. همچنین، نشانگری جدید به‌معنی خوانده‌نشده وجود دارد که با بقیه‌ی آفیس مطابقت دارد و دیدن صفحات دارای تغییرات خوانده‌نشده را آسان‌تر می‌کند. OneNote نوار ساده‌ی اختیاری نیز دریافت می‌کند که چیزی بین پنهان‌کردن نوار و استفاده از نسخه‌ی تمام‌صفحه است.

اگر از طرفداران استفاده از OneNote برای یادداشت‌برداری با جوهر دیجیتال هستید، آخرین نسخه شامل برگه‌ی ترسیم به‌روزشده‌ای با ابزارهایی شبیه به Word و Excel و PowerPoint است. ویژگی‌هایی مانند Ink to shape و Ruler و Ink to text همگی در این برگه‌ی به‌روز‌شده وجود دارند. OneNote همچنین از Surface Slim Pen 2 و سیگنال‌های لمسی آن که حسی شبیه به قلم روی کاغذ دارد، پشتیبانی می‌کند. ناگفته نماند مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی برای اضافه‌کردن مجدد جوهر و نمای فوکوس قلم جدید است که OneNote را به PenFirstRunExperience تبدیل می‌کند.

مرتب‌سازی صفحه ویژگی دیگری است که به OneNote می‌آید و به کاربران این امکان را می‌دهد که صفحات را براساس تاریخ ایجاد و آن‌ها را طبق تاریخ اصلاح یا براساس حروف الفبا مرتب کنند. نکته‌ی دیگر اینکه راهکار اشتراک‌گذاری جدید و ویژگی درج تصویر از برنامه‌ی دوربین ویندوز درحال‌حاضر برای آزمایش‌کنندگان دردسترس است و بقیه‌ی تغییرات جدید به‌زودی ارائه می‌شوند.

مایکروسافت حالا روی به‌روزرسانی برنامه‌ی اصلی دسکتاپ OneNote متمرکز شده است و قصد دارد ویژگی‌های مهم OneNote سازگار با لمس ویندوز 10 را به برنامه‌ی یکپارچه اصلی منتقل کند. هیچ جدول زمانی دقیقی برای تکمیل این برنامه وجود ندارد؛ پس فعلاً برنامه‌ی OneNote ویندوز 10 برای مدتی موجود خواهد بود.

منبع : زومیت