[av_textblock size=” font_color=” color=”]

از امروز، دیگر هیچ به‌روزرسانی امنیتی برای ویندوز 8 از سوی مایکروسافت منتشر نخواهد شد

[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2016/01/windows-8-2012-710×434.jpg’ attachment=’1129′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=” font_color=” color=” admin_preview_bg=”] اگر جزو کاربران سیستم عامل ویندوز بوده باشید؛ احتمالا به خوبی می‌دانید که ویندوز 8 یک تلاش ناکام از سوی مایکروسافت برای متحول کردن این پلتفرم جهت استفاده در صفحات لمسی و تبلت‌ها، محسوب می‌شود. با سخت‌افزار همراه باشید.

متاسفانه علیرغم وعده‌هایی که این شرکت به کاربران داده بود و تلاش‌هایی که صورت گرفت؛ هشتمین نسخه از ویندوز نتوانست این حرکت انقلابی مایکروسافت را به درستی اجرا کند. پس از ارائه ویندوز 8، بسیاری از کاربران و خصوصا سازمان‌ها ترجیح دادند با همان ماوس و کیبورد قدیمی خودشان کار کنند و بی‌خیال صفحات لمسی شوند!

این موضوع می‌تواند سهم 40 درصدی ویندوز 7 که تقریبا بیش از 9 سال از زمان عرضه آن می‌گذرد را توجیه کند. این در حالی است که ویندوزهای 8 و 8.1 که بسیار جدیدتر هستند؛ تنها کمتر از 6 درصد سهم بازار سیستم عامل‌ها را در اختیار دارند.

اما نکته‌ای که همین 6 درصد باقی‌مانده هم باید به آن توجه کنند، این است که زمان ارتقا فرارسیده است.

براساس لیست دوره پشتیبانی خدمات و سیستم‌ عامل‌های مایکروسافت که اخیرا منتشر شده، ویندوز 8.1 تا تاریخ دهم ژانویه 2023 از بروزرسانی‌های امنیتی برخوردار خواهد. اما این نسخه از سیستم عامل ویندوز از نهم ژانویه یعنی دو روز پیش، دیگر هیچ‌گونه بروزرسانی عمومی را دریافت نمی‌کند.

البته اگر از طرفداران پروپا قرص نسخه 8.1 ویندوز باشید، می‌توانید همچنان از آن استفاده کنید؛ چرا که ویندوز 7 نیز در سال 2015 از لیست پشتیبانی مایکروسافت خارج شده و هنوز هم درصد بالایی از کاربران و سازمان‌ها از آن استفاده می‌کنند.

اما همان‌طور که می‌دانید حکایت ویندوز 7 جداست؛ در واقع هیچ دلیل منطقی برای ادامه استفاده از ویندوز 8.1 و عدم ارتقای آن به ویندوز 10 وجود ندارد. خصوصا باتوجه به اینکه طرح ارتقای رایگان به ویندوز 10 نیز تا چند روز دیگر ادامه دارد.
[/av_textblock] [av_social_share title=’اشتراک این مطلب’ style=” buttons=” share_facebook=” share_twitter=” share_pinterest=” share_gplus=” share_reddit=” share_linkedin=” share_tumblr=” share_vk=” share_mail=”][/av_social_share]