[av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/07/microsoft-reveals-wh.jpg’ attachment=’312′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=’custom’ color=’#303030′] مطمئناً یکی از مهم ترین رویداد دنیای فناوری در سال میلادی جاری؛ عرضه ویندوز 10 است. ویندوز 10 امکانات و قابلیت های جدیدی با خود دارد و حتی بسیاری از کاربران مشمول ارتقای رایگان می شوند. اگر شما هم از کاربران ویندوز 7 هستید و برای تجربه این نسخه جدید از سیستم عامل ویندوز لحظه شماری می کنید؛ در ادامه به نحوه ارتقای آسان به این نسخه جدید می پردازیم.

با اینکه ویندوز 10 از نظر تئوری بر روی سیستم هایی که ویندوز 7 بر روی آنها قابل اجراست نصب می شود اما بهتر است که پیش نیاز ها و سیستم مورد نیاز را لحاظ کنید:

 • آخرین نسخه از سیستم عامل فعلی: مطمئن شوید که نسخه سرویس پک 1 (SP1) ویندوز 7 نصب است
 • پردازنده: 1 گیگاهرتز و یا سریعتر
 • حافظه رم: 1 گیگابایت برای نسخه 32 بیتی و 2 گیگابایت برای نسخه 64 بیتی
 • فضای دیسک سخت: 16 گیگابایت برای نسخه 32 بیتی و 20 گیگابایت برای نسخه 64 بیتی
 • کارت گرافیک: سازگار با DirectX 9
 • نمایشگر: حداقل با وضوح تصویر 800×600 پیکسل

نکات مهم:

 • ارتقا پذیری یک دستگاه به عواملی فراتر از مشخصات سخت افزاری برمی گردد. برای نمونه در دسترس بودن درایور سازگار با ویندوز 10، همچنین ممکن است که برخی از نرم افزارهای مورد استفاده شما با ویندوز جدید سازگاری نداشته باشند پس پیشنهاد می شود که قبل از ارتقا وب سایت توسعه دهنده نرم افزارهای ضروری خود را برای دریافت جدیدترین نسخه بررسی کنید.
 • علیر غم اینکه پس از  فرایند ارتقا برنامه ها، فایل ها و تنظیمات شما حفظ می شود، اما این احتمال نیز وجود خواهد داشت که برخی از تنظیمات به درستی اعمال نشوند و یا برخی برنامه ها به درستی کار نکنند. بشدت توصیه می شود که جدیدترین درایورهای سخت افزاری مخصوص ویندوز 10 را پیش از آغاز فرایند ارتقا دانلود و آماده کنید.
 • اگر برنامه امنیتی یا آنتی ویروس سیستم شما با ویندوز 10 سازگاری نداشته باشد، حدف می شود
 • گجت های دسکتاپ ویندوز 7 پس از ارتقا به ویندوز 10 حذف می شوند
 • بازی های پیش فرض ویندوز 7 حذف و نسخه های جدید آنها نصب می شوند
 • نسخه های مختلف ویندوز 7 به نسخه های منتاظر آن از ویندوز 10 ارتقا می یابد
[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/07/Cajkjpture.jpg’ attachment=’313′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=’custom’ color=’#303030′]

نحوه ارتقا

پیش از هرچیز به فایل نصب نسخه نهایی ویندوز 10 نیاز دارید که غالباً در قالب فایل ISO از اینترنت دانلود می شود، برای فرایند ارتقا می توانید فایل های ویندوز 10 را بر روی DVD رایت کنید اما روش ساده تر، استفاده از دیسک سخت کامپیوتر است. برای این کار فایل های نصب ویندوز 10 را در پوشه ای بر روی دیسک سخت و در درایوی بجز درایو فعلی ویندوز 7 کپی کنید. در ادامه گام به گام نحوه ارتقا از ویندوز 7 را ویندوز 10 را شرح می دهیم.

1. با حساب سرپرست سیستم (administrator) به ویندوز 7 لاگین کنید.

2. دیسک حاوی فایل نصب ویندوز 10 را در درایو نوری دستگاه قرار دهید و یا فایل نصب را از روی دیسک سخت اجرا کنید.

3. فایل Run setup.exe را اجرا کنید.

اگر از DVD برای فرایند ارتقا استفاده می کنید اما کادر اتوران نمایش داده نشد، بر روی درایو CD/DVD در پنجره Computer دابل کلیک کرده و یا فایل setup.exe را از رسانه منبع اجرا کنید.

[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/07/RCUeray.jpg’ attachment=’314′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=” color=”]

. کادر نمایش داده شده را تایید کنید (در صورت فعال بودن UAC)

5. تا زمان آماده شدن فایل های نصب منتظر بمانید (استخراج و کپی فایل های فشرده)

[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/07/m6h5G9Y.jpg’ attachment=’315′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=’custom’ color=’#303030′]

. در پنجره Get important updates، اگر ارتباط اینترنتی مناسبی دارید و ترافیک بالا مشکلی ایجاد نمی کند؛ توصیه می شود که به منظور دریافت بروزرسانی ها و رفع ناسازگاری های احتمالی، بروزرسانی های ویندوز را دریافت کنید.

7. تیک مقابل I want to help make the installation of Windows better را بردارید

[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/07/slYyS6K.jpg’ attachment=’317′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=’custom’ color=’#303030′]

. بر روی دکمه Next کلیک کنید

9. در پنجره جدید تیک مقابل I accept the license terms را به منزله پذیرفتن توافق نامه میان کاربر و مایکروسافت در استفاده از ویندوز 10 انتخاب کنید.

[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/07/R4CZtjR.jpg’ attachment=’318′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=’custom’ color=’#303030′] 10. تا زمان پایان یافتن بررسی سیستم منتظر بمانید.
[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/07/qy0HOjT.jpg’ attachment=’319′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=’custom’ color=’#303030′] 11. در پنجره Ready to install window، برای حفظ تمامی فایل ها و تنظیمات، چیزی را تغییر ندهید و بر روی Install کلیک کنید.
[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/07/jNW4kKE.jpg’ attachment=’316′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=’custom’ color=’#303030′] در نظر داشته باشید که می توانید آنچه را که مایل به حفظ آن پس از فرایند ارتقا هستید، انتخاب کنید. به این منظور بر روی Change what to keep کلیک کرده و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. گزینه نخست تمامی فایل ها و تنظیمات فعلی ویندوز را حفظ می کند. با انتخاب گزینه دوم تنها فایل های شما حفظ می شود و تنظیمات و برنامه های نصب شده حذف می گردد. گزینه سوم باعث حذف تمامی فایل ها و تنظیمات می شود پس در انتخاب آن مواظب باشید( البته فایل ها و برنامه ها به پوشه Windows.old در درایو ویندوز منتقل می شوند)
[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/07/ImlNzTw.jpg’ attachment=’320′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=’custom’ color=’#303030′] 12. تا پایان یافتن فرایند ارتقا منتظر بمانید.
[/av_textblock] [av_image src=’https://licenseha.ir/wp-content/uploads/2015/07/lAh8ydf.png’ attachment=’321′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image] [av_textblock size=’16’ font_color=’custom’ color=’#303030′]

. پس از پایان یافتن فرایند ارتقا، دستورالعمل های به نمایش در آمده را به منظور شخصی سازی ویندوز دنبال کنید.

منبع : shahrsakhtafzar.com

[/av_textblock] [av_social_share title=’اشتراک این مطلب’ style=” buttons=’custom’ share_facebook=’aviaTBshare_facebook’ share_twitter=’aviaTBshare_twitter’ share_gplus=’aviaTBshare_gplus’]