نوت پد ویندوز آپدیت میشود ، مایکروسافت !

آپدیت نوت پد

مایکروسافت بالاخره در اقدامی غافلگیر کننده قصد دارد نرم افزار نوت پد ویندوز را با قابلیت‌های جذاب به‌ روز کند. در ادامه، نگاهی به ویژگی‌های نسخه جدید Notepad خواهیم داشت.

اگرچه چندین سال است که مایکروسافت Notepad را به‌روز نکرده‌اند، اما حالا آنها با اعلام کردن با توجه به درخواست‌های کاربران، در حال توسعه نسخه جدید این نرم افزار با امکانات متعدد هستند.

به زودی قابلیت‌های جدیدی همچون پیدا کردن عبارتی خاص و جایگزین کردن آن با کلمه مورد نظر یا امکان زوم در صفحه با نگه داشتن کلید Ctrl و حرکت دادن چرخ اسکرول به نوت پد ویندوز اضافه خواهد شد. مایکروسافت همچنین پشتیبانی از پایان خط یونیکس / لینوکس (LF) و پایان خط مکینتاش (CR) را هم به نرم افزار پرکاربرد خود اضافه می‌کند.

به علاوه، نوار وضعیت به صورت پیش‌فرض فعال بوده و در صورت استفاده از حالت “word-wrap”، تعداد خطوط و ستون‌ها نمایش داده خواهد شد.

پشتیبانی از کلیدهای ترکیبی ctrl+backspace برای پاک کردن کلمه قبلی ، یکی دیگر از میانبرهای پرکاربرد است که سرانجام به نسخه جدید نوت پد اضافه می‌شود. کاربران حتی می‌توانند با راست‌ کلیک روی کلمه یا عبارت مورد نظر و انتخاب گزینه مربوطه، به جستجوی آنها از طریق جستجو Bing بپردازند. Notepad در حالی با این قابلیت‌ ها به‌ روز می‌شود که مایکروسافت ، برای اولین بار Windows Console را بعد از 20 سال آپدیت کرده است.

همه این قابلیت‌های جدید در آپدیت بعدی ویندوز 10 با اسم رمز Redstone 5 که احتمالا اواخر سال جاری میلادی ارائه می‌شود، در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.