بیلد 15007 از سیستم عامل ویندوز 10 با مجموعه‌ای از قابلیت‌های جدید منتشر شد

Just days after the release of Windows 10 build 15002, an hour ago Microsoft released the new beta version of the operating system. This new version is the number 15007 with a host of new features and is now available to registered users of the Windows Insider is quick loop. Further details of these new features and bugs and problems of this new version of the Windows 10 operating system in more follow.

The most important change in this version, added a few new features to the browser is Microsoft Edge. The new version of the browser, users can open sites and Tab to share with other programs. This feature is similar to the extension in the Chrome browser works OneTab. In addition, the implementation of this browser after a major feature of browsers that are now a lot of benefits. Users can test 15007 Bild important information such as Sfhan marked, by storing passwords, browser history, etc. The program will be implemented.

The annotations in web pages has also been associated with changes implemented in the browser. In another new feature, sites can use programs and tools available in Windows 10.

مایکروسافت در بیلد 15002 از ویندوز 10، صفحه مربوط به تنظیمات Theme را از بخش Control Panel حذف کرده و آن را به برنامه Settings آورده است. اما بیلد 15007 نیز هم اکنون تغییرات جدیدی را در این بخش ایجاد کرده است. کاربران این سیستم عامل هم اکنون می‌توانند از برنامه Windows Store با چند کلیک ساده Theme‌های متنوعی را دانلود کنند. مایکروسافت در بیلدهای آزمایشی پیشین به این قابلیت جدید اشاره کرده بود اما هم اکنون نسخه کامل از آن در بیلد 15007 قابل دسترس است. بنا به گفته مایکروسافت کاربران در نسخه‌های بعدی از ویندوز 10، قادر خواهند بود به صورت مستقیم از بخش تنظیمات مربوط به Theme‌ها به Windows Store نقل مکان کنند و به راحتی به دانلود Theme‌های مورد علاقه خود بپردازند. هم اکنون کاربران در فروشگاه مایکروسافت به مجموعه‌ای از Theme‌های رایگان و غیر رایگان دسترسی دارند.

مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که هنرمندان و عکاسان از این پس می‌توانند آثار هنری و عکس‌های خود را به صورت Theme‌هایی اوریجینال در اختیار کاربران قرار دهند تا به این صورت به رشد این بخش از ویندوز 10 نیز کمک کرده باشند.

دستیار هوشمند کورتانا هم اکنون قابلیت جدیدی را داراست که می‌تواند بین چند سیستم خانگی قرار بگیرد و به کاربران این امکان را دهد که فعالیت‌های مورد نظر خود را از جایی که آن را رها کرده ‌اند از سر بگیرند. به طور مثال کاربران می‌توانند کار ویرایش یک فایل متنی را از طریق یک سیستم دیگر که به سیستم عامل ویندوز 10 مجهز است ادامه دهند. این قابلیت تا هنگامی که دستیار کورتانا فعال باشد و اجازه دهد در دسترس کاربران خواهد بود.

بخش Windows Hello که قادر است با استفاده از دوربین‌های وب کم به شناسایی چهره‌ کاربران بپردازد نیز هم اکنون با قابلیت‌هایی جدید همراه شده است تا استفاده از آن ساده‌تر از گذشته صورت بگیرد. کاربرانی که در محیط ویندوز 10 از برنامه Snipping Tool استفاده می‌کنند نیز در این نسخه جدید از ویندوز 10 می‌توانند با فشردن کلیدهای ترکیبی و میان‌بر Alt + N به سادگی به این ابزار دسترسی پیدا کنند. رابط‌های برنامه نویسی جدید که بر ارتباط بلوتوث مبتنی هستند و اضافه شدن چندین قابلیت جدید در هنگام استفاده از این ارتباط، از دیگر ویژگی‌های مهمی است که هم اکنون از طریق بیلد آزمایشی 15007 در دسترس کاربران قرار گرفته است.

با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی تعدادی از کاربران نسخه 15002 از ویندوز 10، امکان ارتقا از این نسخه به بیلد آزمایشی 15007 با مشکلاتی همراه است و سبب نمایش صفحات مرگ سبز (GSOD) می‌شود. به نظر می‌رسد باگ مهمی در این نسخه وجود دارد که از ارتقا سیستم عامل به نسخه 15007 جلوگیری می‌کند. کاربران همچنین اعلام کرده‌اند که در هنگام استفاده از چند نمایشگر در ویندوز 10، برنامه Explorer.exe با مشکلاتی روبرو می‌شود که ادامه استفاده از سیستم را به صورت کامل مختل می‌کند. با توجه به این اطلاعات تنها راه خلاصی از این مشکل، خاموش کردن سیستم و حذف نمایشگرهای اضافی است. وجود مشکلاتی در اجرای بعضی از بازی‌ها یا نمایش تعدادی از سایت‌ها در مرورگر اج از دیگر باگ‌هایی است که تاکنون در این نسخه مشاهده شده است.

منبع: shahrsakhtafzar